Poznaj mnie

Robert-Sekula

Cześć !

Nazywam się Robert Sekuła.

Jestem 30-kilkuletnim gościem z marzeniami, który jest szczęśliwym ojcem i mężem. W życiu trzymam się jednej zasady, którą przekazał mi tata – staram się być dobrym człowiekiem.

Od ponad 12 lat prowadzę firmę MANAGER PROJECT, która pomaga pozyskiwać unijne środki dla rolników i firm z obszarów wiejskich. Te kilkaset milionów złotych jakie udało mi się pozyskać dla moich klientów sprawia, że coś tam na temat dotacji wiem 😉 Zatem, jeżeli chcesz się rozwijać pozyskując fundusze unijne, to doskonale trafiłeś. Na blogu „AplikacjaBiznesowa.pl” znajdziesz mnóstwo artykułów poświęconych tematyce dotacji, w których opowiadam jak krok po kroku wygląda proces aplikowania o środki unijne, jakie wymogi trzeba spełnić oraz jak przygotować wniosek i biznes plan. Jako jedyny jest autorem szkoleń i programów edukacyjnych online, które umożliwiają samodzielne przygotowanie wniosku i biznes planu o dotacje, co pozwala oszczędzić kilka tysięcy złotych na doradztwie i mieć większą kontrolę nad sporządzoną dokumentacjom. Jeżeli, zatem znalazłeś się tutaj bo chcesz pozyskiwać dotacje to przejdź do zakładki zacznij tutajpobierz 4 darmowe zestawy list sprawdzających i sprawdź z czego możesz skorzystać.

Jednak powód dla którego stworzyłem blog „AplikacjaBiznesowa” jest zupełnie inny. Obecnie w Polsce mamy ponad 2 miliony zarejestrowanych firm. Statystyki mówią, że ponad 80% z nich nie przetrwa pierwszych 2 lat działalności. Do tego dochodzi 2,3 miliona gospodarstw, z których na rynek produkuje jedynie około 300 tys. Przyczynę tego stanu rzeczy dostrzegam już od 12 lat, każdego dnia pracy kiedy rozmawiam, z większością swoich klientów. Prawda jest brutalna. Nie potrafimy wyznaczać sobie celów i planować, nie potrafimy zarządzać i budować zespołów, nie potrafimy liczyć, nie znamy się na marketingu i sprzedaży, nie wykorzystujemy internetu, nie potrafimy się promować – mógłbym jeszcze długo wymieniać. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do braku jednej kluczowej umiejętności. Chodzi o przedsiębiorczość ! Jeżeli weźmiemy pod uwagę jak bardzo konkurencyjny jest dzisiejszy rynek to dojdziemy do wniosku, że bez opanowania wiedzy z zakresu przedsiębiorczości nie mamy szans na sukces. Niestety, nasz system edukacji nie uczy nas jak prowadzić firmę aby mieć wyjątkową ofertę, ponadprzeciętne zyski i zadowolonych klientów. I umówmy się, w mojej kategorii firmy mieści się również prowadzenie gospodarstwa rolnego. Dlatego postawiłem sobie za cel, nauczyć Polaków sztuki zwanej przedsiębiorczością 🙂

 Trzymaj za mnie kciuki 😉