Jakie usługi prawne udzielane są przez kancelarie online?

Coraz więcej kancelarii prawnych świadczy usługi poradnictwa prawnego online. To wygodna propozycja dla osób, które z określonych przyczyn nie mogą udać się do prawnika samemu. Jakie usługi prawne udzielane są przez kancelarie w internecie?

Poradnictwo prawne online

Gdy potrzebna jest porada dotycząca konkretnej dziedziny prawa, na przykład w związku z rozwodem, spadkiem czy podziałem majątku, wówczas wcale nie trzeba udawać się do kancelarii osobiście. W tym przypadku porady prawne przez internet pozwalają na otrzymanie odpowiedzi na nurtujące pytanie bez potrzeby wychodzenia z domu do kancelarii.

Poradnictwo polega wówczas na przedstawieniu prawnikowi konkretnego problemu i ewentualnym przekazaniu dodatkowej dokumentacji. Po opłaceniu porady adwokat lub radca prawny mogą przyjrzeć się sprawie i zasugerować najlepsze postępowanie.

Przygotowywanie pism

W kancelarii prawnej świadczącej usługi przez internet można również zamówić przygotowanie pism.

Do tej kategorii zalicza się wiele różnych dokumentów, na przykład prawnik może zaprezentować wzór umowy najmu czy pożyczki, ale również może przygotować dla klientów pozew rozwodowy albo odwołanie do ubezpieczyciela.

Opiniowanie umów

W internecie można także skorzystać z praktycznej usługi polegającej na opiniowaniu pism. Klient przekazuje wtedy prawnikowi umowę lub inne pismo, na przykład jak umowa na roboty budowlane czy umowa kredytu hipotecznego.

Opiniowanie pism to usługa umożliwiająca zredukowanie ryzyka związanego z podpisaniem niekorzystnej umowy, a także pozwala na walkę o swoje prawa wtedy, gdy umowa taka została już sygnowana.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *