Pończochy do pracy – jak dobrać je do biznesowej stylizacji?

Pończochy są dla wielu kobiet komfortową alternatywą dla rajstop. Jak wybrać te odpowiednie do pracy? Doradzamy, jakie modele pończoch sprawdzą się wtedy najlepiej!

Jakie pończochy do pracy – samonośne czy do paska?

Pończochy oferowane są w wielu wariantach, dlatego wiele kobiet zastanawia się nad tym, jak dobrać je do biurowych stylizacji. Jakie pończochy wybrać do pracy?

W biurze mogą sprawdzić się zarówno pończochy do paska, jak i samonośne. Więcej kobiet decyduje się jednak na te samonośne. Dlaczego? Przede wszystkim są wygodniejsze od pończoch do paska, ponieważ nie wymagają zapinania i odpinania oraz noszenia paska, który może być niewygodny i odznaczać się pod spódnicą albo sukienką.

Odpowiednio dopasowane samonośne pończochy do pracy zapewniają wtedy najwyższy komfort, ponieważ dzięki silikonowym paskom nie spadają z ud. To powoduje, że bardzo dobrze sprawdzają się do noszenia na co dzień, w tym także w biurze.

Kolory i wzory pończoch do pracy – co wybrać?

Przy doborze pończoch do pracy należy postępować według tych samych zasad, które dotyczą rajstop. Jakie motywy i kolory będą wtedy najlepsze?

Profesjonalna damska stylizacja biznesowa powinna zawierać albo cieliste pończochy, albo czarne pończochy kryjące. Można łatwo dopasować je do wielu sukienek i spódnic w różnych odcieniach, dlatego to również uniwersalny wybór praktycznie na każdy dzień.

Gdy z pracy nie obowiązuje Cię restrykcyjny dress code, można również wybrać pończochy wzorzyste, na przykład w kryjącą kratkę o motywie rombów, czy też te w kolorze szarości. Do stylizacji można także dobrać pończochy w delikatne wzorki, na przykład w małe kropeczki lub z detalami kwiatowymi.

Jakie pończochy nie nadają się do pracy? Najlepiej unikać wtedy modeli jak pończochy czarne transparentne, które lepiej zostawić na przyjęcia i spotkania z rodziną lub znajomymi, a także pończochy kabaretki czy w krzykliwych kolorach jak czerwony, żółty, niebieski, zielony, pomarańczowy.

Jak nosić pończochy do pracy?

Gdy chcesz wybrać przeznaczone do paska lub samonośne pończochy do pracy, pamiętaj o tym, by Twoja stylizacja nie zdradzała, że je nosisz. Wystający mankiet pończoch lub odznaczające się pod obcisłą spódnicą paski nie będą wyglądały zbyt dobrze w miejscu pracy. Z tego powodu do pracy nie są polecane również rajstopy jak pończochy, które będą miały widoczne mankiety.

Pończochy mogą być zatem świetnym wyborem do pracy, ponieważ są bardzo wygodne i dzięki temu, że nie są często ściągane i naciągane podczas wizyt w toalecie, są również w mniejszym stopniu narażone na puszczanie oczek. Przy ich doborze pamiętaj jednak o zasadach biznesowego dress code i uważaj, by nie były one widoczne pod sukienką albo spódnicą. Dzięki temu będziesz wyglądać stylowo i profesjonalnie.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *