Jak sprawdzić, czy mieszkanie jest zadłużone? Sprawdź te metody!

Zakupienie zadłużonego mieszkania jest możliwe, jednak wielu kupujących chce uniknąć takiej sytuacji. Jak zatem sprawdzić, czy nieruchomość nie jest obciążona długami? W tym celu można zastosować kilka metod. Oto one!

Czy zadłużoną nieruchomość można sprzedać?

Chociaż może wydawać się, że sprzedaż zadłużonego mieszkania lub innej nieruchomości nie jest możliwa, w rzeczywistości przepisy na to zezwalają.

Nie wiesz, jak szybko sprzedać załużone mieszkanie? W transakcji pomoże skup nieruchomości. Dzięki niemu można odsprzedać nieruchomość z długami nawet w ciągu kilku dni.

Skup nieruchomości przeprowadzi kompleksowe czynności związane z transakcją, między innymi wykona wycenę, ile jest warte zadłużone mieszkanie, a także przygotuje dokumenty dotyczące sprzedaży i umówi spotkanie u notariusza.

Jak sprawdzić, czy mieszkanie nie jest zadłużone?

Informacje o zadłużeniu nieruchomości można znaleźć na kilka sposobów. Jak sprawdzić czy mieszkanie nie jest zadłużone? Najlepiej zastosować poniższe metody:

1. Sprawdź informacje w księdze wieczystej
Przed zakupem nieruchomości zawsze warto zapoznać się z informacjami w księdze wieczystej. Należy wtedy zwrócić uwagę na jej dział IV, w którym znajdują się informacje o hipotece. Również w księdze można sprawdzić, czy mieszkanie nie jest przedmiotem umowy dożywocia.

2. Udaj się do wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej
Informacje o tym, czy mieszkanie ma płacony w terminie czynsz, można uzyskać we wspólnocie lub spółdzielni mieszkaniowej.

3. Poproś sprzedawcę o potwierdzenia zapłaty rachunków
Dodatkowo warto także poprosić sprzedającego nieruchomość o przekazanie potwierdzeń zapłaty rachunków za media.

4. Udaj się do sądu wieczystoksięgowego
Również informacje o tym, czy nieruchomość nie jest obciążona żadnymi zobowiązaniami, można uzyskać w sądzie wieczystoksięgowym, który jest częścią sądu rejonowego.

Previous Post
Next Post

Comments

biz

Podoba mi się to, że wyjaśniacie jak dowiedzieć się czy mieszkanie, które chcemy kupić jest zadłużone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *