5 cech bezpiecznego Internetu dla firm

Niezależnie od tego, czy prowadzisz mały start-up, dużą korporację, czy jesteś przedstawicielem administracji publicznej – każda firma potrzebuje Internetu do bezpiecznego przechowywania danych. I to nie byle jakiego – przesyłanie danych, co najmniej kilka komputerów podłączonych do sieci, które są w ciągłym użytku, i to w tym samym czasie – sieć dla pracowników musi być stabilna i szybka. Dowiedz się, jakie cechy powinien mieć Internet dla firm, by był bezpieczny i szybko funkcjonował.

1. Stały, symetryczny dostęp do Internetu

W ofertach operatorów najczęściej dostępne jest łącze asymetryczne, co oznacza, że prędkość wysyłania danych jest mniejsza niż pobierania. Z jednej strony może to się wydawać wygodne, ale tak naprawdę w firmie lepiej sprawdzi się łącze symetryczne, oferujące taką samą prędkość zarówno pobierania, jak i wysyłania danych. To przecież ważne, by firmowe maile z dużymi plikami szybko zostały wysłane do klientów, a dane pracowników i klientów były dostępne w każdym momencie. Gwarancję szybkiego łącza, o dużej przepustowości zapewnia światłowód, którego działanie nie jest uzależnione od warunków pogodowych. Światłowód symetryczny jest najstabilniejszym rodzajem łącza internetowego i potrafi osiągać prędkość nawet wielokrotnie wyższą niż 1 Gb/s.

2. Monitoring sieci i gwarancja jakości SLA

To usługa dla biznesu, która jest oferowana przez niektórych operatorów sieci, na przykład przez INEA. Monitoring sieci polega na tym, że przez cały czas, także w święta i dni wolne, masz gwarantowane wsparcie techniczne dla całej sieci pracowniczej. Dla wielu firm, zwłaszcza sklepów internetowych, ale nie tylko, nagły brak w dostawach Internetu może oznaczać po prostu znaczne straty. Wsparcie techniczne minimalizuje to ryzyko. Gwarancja świadczonej usługi jest potwierdzona umową SLA, dzięki której zgłoszenie usterki oraz usunięcie potencjalnej awarii jest traktowane priorytetowo.

3. Jakość i stabilność łącza

Stabilność łącza to kolejna cecha, jaką powinien posiadać bezpieczny Internet dla firm. Zapewnia ją przede wszystkim światłowód – łącze, które jest stałe niezależnie od czynników zewnętrznych i najmniej narażone na uszkodzenia. Niestabilne łącze może oznaczać problemy z utrzymaniem pracy serwerów, a tym samym sprawiać kłopoty klientom, którzy chcą dostać się na stronę internetową lub pracownikom, którzy potrzebują stałego dostępu do bazy danych. Internet światłowodowy dla firm daje również możliwość uzyskania dowolnej przepustowości w zależności od potrzeb danego biznesu, nie tracąc przy tym najwyższej jakości połączenia z siecią.

4. Stałe, publiczne adresy IP

Publiczny adres IP jest niezbędny, jeśli twoi pracownicy będą łączyć się z siecią pracowniczą poza miejscem pracy. Publicznego IP potrzebuje większość firm, dlatego taka opcja jest o wiele lepsza. Warto także sprawdzić, czy opcja obejmuje także stały adres IP. To znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie, które pozwala rozszerzać zakres działań w Internecie – dzięki temu stworzenie własnego serwera www czy pocztowego nie będzie problemem.

5. Internet mobilny dla pracowników

Praca wymaga łączności ze światem i klientami także poza siedzibą biura. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest, jeśli łączeoznacza także możliwość mobilnego połączenia. Łączenie usług to najlepszy sposób na znaczne oszczędności, dlatego warto sprawdzić, czy operator oferujący Internet dla firm ma w ofercie także możliwość wyboru pakietu mobilnego. Dobrym przykładem jest INEA, operator współpracujący z Play, który wraz z wykupieniem Internetu dla firmy oferuje możliwość wykorzystania pakietu na urządzenia mobilne.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *