Jak dodawać i edytować towary w programie magazynowym LoMag?

Jakiś czas temu pisaliśmy o WMS dla małej firmy, dziś chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się naszemu wyborowi i sprawdzić łatwość zarządzanie magazynem i towarami. LoMag to jeden z najpopularniejszych programów magazynowych, który oferuje dostęp do szerokiej palety funkcji wspierających gospodarkę magazynową. Program umożliwia również łatwe dodawanie towarów oraz ich edycję. Jak to zrobić?

Program magazynowy LoMag – proste i szybkie dodawanie towarów

Dodawanie towarów do programu magazynowego jest jedną z podstawowych czynności realizowanych każdego dnia w magazynie. W oprogramowaniu LoMag zadbano o to, aby proces ten odbywał się intuicyjnie – dzięki temu jego obsługa jest jeszcze łatwiejsza, a czynności przebiegają szybciej.

Aby dodać nowy towar do bazy, należy nacisnąć na przycisk „Kartoteka towarów”, a następnie „Dodaj”. W następnym kroku należy wypełnić formularz, w którym można podać szereg informacji dotyczących nowego towaru, między innymi:

  • nazwa
  • grupa
  • kod kreskowy
  • jednostka miary
  • stany minimalne i maksymalne
  • stan początkowy
  • dostawca
  • ceny – początkowa, zakupu i sprzedaży
  • stawki podatkowe

Program magazynowy pozwala także na wygenerowanie kodu kreskowego, gdy towar go nie posiada. Dodatkowo do karty towaru można dodać jego zdjęcie, co ułatwia wyszukiwanie konkretnych produktów na liście.

Po wypisaniu całego formularza należy nacisnąć przycisk „Zapisz”. Następnie towar zostanie dodany do bazy.

Rozbudowana edycja towarów w programie magazynowym LoMag

LoMag to program magazynowy umożliwiający łatwą edycję towarów wprowadzonych do kartoteki, gdy konieczna jest aktualizacja informacji na ich temat.

Aby rozpocząć edycję, należy wybrać produkt, a następnie nacisnąć na przycisk „Edytuj” w „Kartotece Towarów”. Po wprowadzeniu zmian w formularzu należy zapisać je przyciskiem „Zapisz”, aby natychmiast wykonać aktualizację danych.

Program magazynowy LoMag pozwala także na dodawanie szczegółów o produkcie. Za pomocą nowych kolumn dedykowanych można uzupełnić formularz opisu towaru o nowe kolumny, na przykład z danymi o kraju pochodzenia, kolorze.

Dzięki szerokiej gamie funkcji związanych z wprowadzaniem i edycją towarów znajdujących się w bazie program magazynowy LoMag stanowi skuteczne wsparcie podczas prowadzenia codziennych prac magazynowych.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *