WMS dla małej firmy. Jaki program magazynowy wybrać?

Wiele małych firm prowadzi własne magazyny. Aby zarządzanie gospodarką magazynową było jeszcze łatwiejsze, warto zdecydować się na wdrożenie oprogramowania klasy WMS.

Czym jest oprogramowanie WMS?

WMS (ang. warehouse management system) to skrót stosowany na magazynowe systemy informatyczne, czyli programy magazynowe, które wspomagają zarządzanie przepływem towarów w magazynie.

Systemy tego typu mogą stanowić oddzielne narzędzie lub współpracować z większym systemem, na przykład jako moduł oprogramowania ERP. WMS współpracuje też z zewnętrznymi urządzeniami stosowanymi w magazynach, na przykład czytnikami i kolektorami danych, które skanują kody kreskowe, z drukarkami etykiet.

Jakie zalety daje wdrożenie oprogramowania WMS?

Rozpoczęcie pracy z programem magazynowym niesie ze sobą szeroką gamę korzyści. To między innymi automatyzacja operacji – łatwe generowanie dokumentów, etykiet, błyskawiczny przepływ danych, mniejsze ryzyko błędów, możliwość generowania raportów, współpraca ze sklepami, a w konsekwencji oszczędność czasu i pieniędzy.

Program WMS także dla małych firm

Odpowiednio dobrany program do magazynu może wspierać także małe firmy w różnych branżach prowadzące własną gospodarkę magazynową. Wybór właściwego oprogramowania ma wtedy kluczowe znaczenie, ponieważ powinno być ono jednocześnie funkcjonalne, ale też proste w obsłudze.

Z myślą o małych firmach zaprojektowano program magazynowy LoMag, który jest jednym z najchętniej wybieranych WMS-ów dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Next Post

Comments

elewacyjnie

Lomag jak najbardziej do małego sklepu, świetne narzędzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *