Czym są telewizory smart?

W dużym uproszczeniu pojęcie to odnosi się do tzw. Inteligentnych urządzeń Jednak niech to określenie nie zwiedzie tych, którzy myślą, że będą mieć do czynienia z telewizorem rodem z filmów science-fiction, który będzie w stanie odczytywać nasze emocje i myśli oraz prowadzić z nami konwersację na poziomie. Nic z tych rzeczy. Smart TV to po prostu telewizor wyposażony w dodatkowe funkcje, dzięki czemu urządzenie nie będzie służyło tylko do oglądania filmów czy telewizji, ale również pozwoli realizować inne cele, o których opowiemy poniżej.

Dostęp do Internetu z poziomu telewizora

Smart TV może być połączony z naszą siecią internetową, dzięki czemu możemy korzystać z internetu za pośrednictwem pilota do telewizora. W ten sposób mamy dużo więcej możliwości wykorzystania ekranu niż w przypadku klasycznych telewizorów bez tej funkcji. Oczywiście korzystanie z internetu za pomocą pilota do telewizora nie jest najbardziej wygodnym rozwiązaniem, ale w wielu przypadkach całkowicie się sprawdza i szybko możemy przyzwyczaić się do innego sposobu wyszukiwania informacji w sieci. Warto również podkreślić, że Smart TV nie zastąpi nam komputera, dlatego tę funkcjonalność umożliwiającą korzystanie z internetu możemy traktować jako praktyczny dodatek.

Dostęp do aplikacji

Kolejną zaletą Smart TV jest możliwość pobierania i korzystania z wielu aplikacji rozrywkowych takich jak Netflix, HBO GO, Youtube i innych. Możemy więc z powodzeniem oglądać seriale i filmy, których nie oferuje telewizja kablowa i mamy w tym całkowitą dowolność. Bogate biblioteki aplikacji oferują nam bowiem szeroki wybór filmów, seriali czy programów dokumentalnych.

Gry na smart TV

Telewizor wyposażony w funkcję Smart oferuje również możliwość pobierania gier. Nie możemy oczywiście oczekiwać, że będą to bardzo zaawansowane produkcje ze świetną grafiką, lecz raczej podstawowe, rodzinne gry, które mogą umilić nam czas, jeśli nie chcemy korzystać z telewizji. Nie będzie to zatem rozwiązanie dla wytrawnych graczy, a raczej dla osób, które zwyczajnie szukają sposobu na oderwanie się od codzienności i chwili relaksu po pracy lub szkole.

Inwestycja w telewizor Smart

Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w Smart TV czy lepiej skupić się na innych funkcjach telewizora. Oczywiście wszystko zależy od naszych preferencji oraz potrzeb. Warto jednak wiedzieć, że coraz więcej telewizorów ma już w standardzie Smart, oferując przy tym bardzo wysokiej jakości matryce. Jeśli ten zależy nam na tym, aby sprzęt spełniał nasze potrzeby audiowizualne i jednocześnie oferował dodatkowe funkcje, świetnym wyborem będą na przykład telewizory Xiaomi, które charakteryzują się świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *