Gdzie można stosować grzałki patronowe?

Grzałki patronowe wyróżniają się ogromną zawartością termiczną i możliwością pracy z wielkim obciążeniem zewnętrznym przewyższającym 30W/cm2. Składniki grzewcze patronowe, to składniki o specjalnej budowie pozwalającej transmisję dużej ilości ciepła z małej przestrzeni (max. obarczenie 40W/cm2!). Powszechnie wykorzystywane są do grzania konstrukcji metalicznych, wyposażenia, itp. Dedykowane są do pracy w trudnych warunkach, jak: wibracje, wstrząsy, wilgotność, ciecze ciężkie, częste przeładowania. Wykorzystywane są tam, gdzie temperatura pracy pochłaniana jest w skalach 400 – 750°C.

Grzałka patronowa

Grzałki patronowe charakteryzują się tymże, iż mogą dostarczyć niezwykle dużą moc z niewielkiej przestrzeni. W większości wypadków wykorzystywane są do ogrzewania wyposażenia np. form wtryskowych. W związku z wielkim obciążeniem zewnętrznym grzałek patronowych niezwykle ważnym warunkiem ich dobrej pracy jest zgodne pasowanie w otworze montażowym. Dzięki temu wykorzystuje się niezwykle dobry odbiór ciepła z ich przestrzeni. Na urządzenia, takie jak grzałka patronowa, często nakładane są osłony OSC.

Grzałki patronowe wykorzystywane są przede wszystkim w maszynach oraz akcesoriach przemysłowych (formy oraz urządzenia). Służą do ogrzewania składników metalicznych o wysokiej masie, jednak również mieszance oraz gazów. Czynnikiem grzewczym jest spirala , położona w ceramice ognioodpornej. Całość jest ubezpieczona rurką metalową (powszechnie nieskazitelną czy mosiężną) oraz wypełniona dielektrykiem (tlenek magnezu).

Właściwości charakterystyczne

Grzałki patronowe to innowacyjne, wysokowydajne składniki grzewcze o specjalnej konstrukcji. Niewielkie rozmiary związane z dużą zawartością termiczną grzałek patronowych zapewniają transmisję dużej ilości ciepła z relatywnie niewielkiej powierzchni. Jednostronne napięcie usprawnia zabudowę grzałki w ograniczonej powierzchni roboczej, natomiast również ułatwia instalację zasilającą. Wykorzystanie najodpowiedniejszych produktów, najwyższe kryteria projektowania i produkcji gwarantują doskonałą klasę do szczególnie potrzebujących wykorzystań.

Co należałoby wiedzieć?

Profile grzejne oraz grzałki patronowe PTC to bezpośrednie składniki grzewcze, jakie łączą funkcje centralnego i ograniczania temperatury. We współzależności od rodzaju mają optymalną temperaturę przestrzeni pomiędzy 60°C natomiast 240°C oraz nie mogą ulec przegrzaniu ze względu na samoregulujący rezultat PTC. Dzięki dobrej formie dobranej osobiście do każdej aplikacji klienta, nagrzewnica może osiągnąć żądaną temperaturę bez dalszej regulacji – dynamicznie oraz energooszczędnie zarazem. Więcej na temat grzałek dowiesz się na stronie firmy Sinkoplex.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *