Dlaczego EOR sprawdza się w Danii? Zastosowanie i korzyści usług Employee of Record

Zatrudnienie pracownika w Danii wymaga przejścia szeregu formalności. Gdy Twoja firma chce rozpocząć działalność na tym rynku, nie musi jednak zajmować się nimi we własnym zakresie. Rozwiązaniem są usługi Employee of Record, w skrócie EOR. Na czym dokładnie polega taka obsługa? Tego możesz dowiedzieć się z artykułu, który został napisany we współpracy z proaktif.dk/employer-of-record-w-danii.

Czym jest Employee of Record – EOR?

Zlecenie zatrudnienia pracownika innej firmie jest możliwe i określane jest jako EOR. Co to jest EOR (Employee of Record)?

Usługa EOR świadczona jest przez firmę zewnętrzną, która w imieniu swojego klienta zajmuje się formalnościami dotyczącymi zatrudniania pracowników. Określana jest ona z tego powodu jako pracodawca formalny.

Dlaczego warto skorzystać z usług EOR w Danii?

Przekazanie spraw dotyczących zatrudnienia pracownika innej firmie ma wiele korzyści. Dlaczego EOR sie sprawdza w Danii?

To przede wszystkim komfort, bezpieczeństwo oraz obniżenie ryzyka przy wchodzeniu na zagraniczne rynki. Usługa ta pozwala też na oszczędność czasu i pieniędzy.

Jak wygląda współpraca z firmą prowadzącą usługi EOR?

Jak można zlecić zatrudnienia pracownika innej firmie? W tym celu wystarczy wysłać zapytanie lub zadzwonić do firmy prowadzącej takie usługi, by dowiedzieć się więcej o jej ofercie i rozpocząć współpracę.

Firmy prowadzące usługi EOR mogą zaoferować pełną gamę usług, między innymi:
– Zatrudnić pracownika zgodnie z lokalnymi przepisami,
– Otworzyć rachunek bankowy dla firmy,
– Przygotować umowę oraz inne niezbędne dokumenty,
– Wypłacać wynagrodzenie w walucie lokalnej,
– Odprowadzać podatki i składki,
– Przygotowywać harmonogramy, listy płac,
– Doradzać, między innymi w zakresie prawa, płac, kadr.

Klient opłaca wtedy co miesiąc abonament, który pokrywa koszty związane z zatrudnieniem i obsługą EOR. Zachowuje on przy tym prawo do rekrutacji oraz kierowania pracą.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *