Ranking – faktoring dla firm. Jak wybrać najlepszą usługę finansowania faktur?

Chcesz otrzymywać zapłatę za faktury od razu po ich wystawieniu? Poznaj bliżej usługę faktoringu! Dzięki niej można łatwiej utrzymać płynność finansową biznesu i rozwijać go efektywniej. Jak wybrać najlepszy faktoring? Sprawdź porady i ranking!

Jak działa usługa faktoringu?

Faktoring jest usługą nazywaną też finansowaniem faktur, ponieważ polega ona na zapłacie za faktury przez firmę faktoringową – faktora. Zapłata ta następuje natychmiast po wystawieniu faktury, również wtedy, gdy ma ona długi termin płatności.

Usługi faktoringowe pozwalają firmom na:
– Natychmiastowy dostęp do pieniędzy z faktur,
– Łatwiejsze zachowanie płynności finansowej,
– Zredukowanie ryzyka niewypłacalności,
– Proste finansowanie wydatków, inwestycji.

Faktoring jest przeznaczony dla przedsiębiorców prowadzących mikro, małe oraz średnie i duże firmy.

Może być on stosowany w każdej branży, ale najczęściej wybierają go firmy, które wystawiają faktury z dłuższym terminem płatności, na przykład w branży budowlanej, transportowej, produkcyjnej.

Faktoring – ranking firm

Jak wybrać najlepszą ofertę firmy faktoringowej? Pod uwagę warto wziąć przede wszystkim limity faktoringowe oraz koszty. Także duże znaczenie ma sposób dostępu do usługi – dzisiaj popularna jest obsługa faktoringu przez internet.

Faktoring ranking usług przygotowany przez nas pomoże Ci w sprawdzeniu dostępnych propozycji!

Top faktoring dla firm – ranking ofert:

1. eFaktor
Faktoring popularny wśród dużych firm. Umożliwia finansowanie do 15 mln zł z limitem do 100%. Koszty zaczynają się od 0,0466% za dzień usługi.

2. Finea
Usługa skierowana głównie do małych firm, ponieważ pozwala na sfinansowanie do 200 tys. zł z limitem 90-100% kwoty na fakturze. Opłata następuje w formie prowizji od faktury.

3. Faktoria
Usługa faktoringowa pozwalająca na finansowanie do 3 mln zł z limitem zaliczki do 95% wartości faktury. Koszty wynoszą 0,1% dziennie.

4. Idea Money
Faktoring z limitem finansowania do 5 mln zł oraz wysokością zaliczki 80-100%. Koszty to około 0,06% na dzień.

5. Monevia
Faktoring dla mniejszych firm, pozwala na sfinansowanie do 100% kwoty na fakturze w limicie do 250 tys. zł. Łatwe rozliczenie jedną opłatą.

6. Fandla
Oferta z finansowaniem do 100 tys. zł oraz wysokością zaliczki na poziomie 100%.

7. Pragma Go
Finansowanie w kwocie do 1 mln zł w różnych walutach, między innymi PLN, EUR, USD, GBP. Limit ustalany indywidualnie. Koszty około 0,06% na dzień.

Aby dowiedzieć się więcej o usługach firm faktoringowych, warto wejść na ich strony internetowe, gdzie można znaleźć dokładne informacje o aktualnych warunkach faktoringu i wysłać zapytanie o przygotowanie indywidualnej oferty.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *