Jakie są zalety ławek betonowych?

Ławki jako elementy małej architektury pojawiają się w parkach, na deptakach miejskich, ulicach, skwerach czy na przystankach. Służą oczywiście wiadomym celom, jednak należy wziąć pod uwagę nie tylko ich funkcjonalność, ale również estetyczny wygląd.

Ławka – element małej architektury

Ławki to chyba najpopularniejsze elementy małej architektury, które pojawiają się w miejskiej przestrzeni. Znajdują swoje zastosowanie w parkach, na deptakach, skwerach, na ulicy. To również niezastąpione elementy stadionów i scen, gdzie gromadzą się widzowie. Ławki równie często można spotkać na cmentarzach, w kościołach czy na placach zabaw dla dzieci. Taki mebel miejski zapewnia nie tylko odpowiednie miejsce na wypoczynek, ale pozwala również miło spędzić czas na spacerze. Gdyby pozbawić parki ławek, przestrzeń stałaby się uboższa i mniej funkcjonalna.

Z czego wykonuje się ławki?

Ławki mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów. W przestrzeni można spotkać elementy żeliwne, stalowe, kamienne, plastikowe, drewniane. Styl i wzornictwo to oczywiście kwestia indywidualna, jednak zawsze powinien być dostosowany do otoczenia i okolicznej zabudowy. Całość powinna harmonijnie współgrać i tworzyć wizualny ład. Coraz częściej pojawiają się również ławki betonowe. Zazwyczaj podstawa wykonana jest z trwałego betonu, z kolei siedzisko z drewna. To doskonałe rozwiązanie, które zapewnia bezpieczne użytkowanie przez długie lata.

Zalety ławek betonowych

Ławki betonowe niczym już nie przypominają dawnych topornych konstrukcji, które odstraszały przechodniów wyglądem. Dziś architekci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom ludzi i tworzą obiekty wygodne i przyjemne dla oka. Ławki wykonane z betonu mają wiele zalet. Wśród nich na czoło wysuwa się oczywiście niebywała wytrzymałość i stabilność. Dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości ławki są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a poszczególne elementy są odporne na rdzę. Zatem mimo upływającego czasu ławki nie tracą na estetyce. Betonowy stelaż zapewnia również odpowiednią stabilność. Trudno zatem o niekontrolowaną wywrotkę. To dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

Takie ławki wykonane z betonu są odporne na nadmierną eksploatację. To dodatkowa zaleta, kiedy elementy miejskiej architektury muszą stawić opór dewastacjom.

Obecne ławki betonowe są estetyczne i wpasowują się w stylistykę otoczenia. Betoniarnia Warszawa oferuje rozwiązania dostosowane zarówno dla parków miejskich, skwerów handlowych jak i dla prywatnych posesji. Możliwości aranżacyjne są przeogromne, a pełna oferta dostępna jest na stronie producenta. Projekty zakładają liczne modyfikacje, w zależności od charakteru i otaczającej przestrzeni. Można dostosować odcienie, fakturę, kształt oraz dodatkowe wyposażenie, jak podłokietniki oraz oparcia.

Ławki betonowe są bardzo trwałe i odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dlatego cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Duży wybór modeli zapewnia uniwersalne rozwiązania aranżacyjne, dostosowując się do otoczenia.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *