Zmieniły się zasady refundacji pieluchomajtek. O czym trzeba pamiętać?

Refundacja wyrobów chłonnych, w tym pieluchomajtek, umożliwia zakupienie ich w niższych cenach. Od 1 grudnia 2021 obowiązują nowe zasady refundacji NFZ. Kiedy i na jakich zasadach można z niej skorzystać? Artykuł został przygotowany przy współrodacy z serwisem do zdalnej realizacji zleceń NFZ ortomedico.pl.

Na jakie wyroby chłonne można otrzymać refundację?

Wyroby chłonne używane w inkontynencji, czyli w nietrzymaniu moczu lub kału, mogą podlegać refundacji na zasadach określonych w przepisach.

Narodowy Fundusz Zdrowia umożliwia otrzymanie dofinansowania na zakup różnych typów wyrobów. Często w jego ramach kupowane są pieluchomajtki firmy Seni przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Można także uzyskać refundację na majtki chłonne Tena wyposażone w komfortowy, elastyczny pas. Ponadto NFZ umożliwia otrzymanie refundacji na wkłady anatomiczne, pieluchy anatomiczne, podkłady.

Nowe zasady refundacji pieluchomajtek w 2022 roku

Otrzymanie refundacji na wyroby chłonne, w tym na pieluchomajtki, możliwe jest w przypadku osób, u których występują wskazania do ich uzyskania. Są to między innymi osoby z chorobami nowotworowymi, niepełnosprawnościami, z wadami i po urazach dotykających układu moczowego i nerwowego.

Nowe zasady refundacji pieluchomajtek w 2022 roku dotyczą przede wszystkim zmiany sposobu naliczania dofinansowania. Według nowych zasad refundacja przeliczana jest na sztukę.

Najważniejsze zasady dofinansowania wyrobów chłonnych w 2022 roku:
– Na pieluchomajtki, na pieluchy anatomiczne oraz na majtki chłonne – maksymalna refundacja wynosi 70% z ceny 1,70 zł za sztukę,
– Na podkłady i na wkłady anatomiczne – maksymalna refundacja wynosi 70% z kwoty 1 zł za sztukę.

Refundacji podlega do 90 sztuk miesięcznie. W określonych przypadkach możliwa jest refundacja 100% kwoty.

Wyroby chłonne z refundacją NFZ na nowych zasadach można zakupić w sklepach medycznych. Istnieje możliwość złożenia zamówienia na pieluchomajtki i inną bieliznę chłonną w sklepach medycznych online.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *