Jak organizować transmisje wydarzeń online?

Transmisje ważnych eventów można oglądać nie tylko w telewizji. Obecnie są one również prowadzone w internecie. Jak organizować transmisje wydarzeń online?

Samodzielna realizacja transmisji na żywo

Chcesz podzielić się z innymi osobami ważnym wydarzeniem rodzinnym jak wesele lub urodziny? A może chcesz zorganizować szkolenie firmowe online? W takim przypadku transmisję możesz przygotować samodzielnie.

Aby urządzać transmisje wydarzeń online we własnym zakresie, wystarczy tylko kamera, na przykład w smartfonie, oraz dostęp do internetu. Materiał można transmitować – streamować za pośrednictwem popularnych platform społecznościowych jak Facebook lub YouTube, na których jest to bezpłatne.

Samodzielne streamowanie jest najlepsze wtedy, gdy wydarzenie jest prywatne albo ma mniejszą rangę, dlatego nie wymaga ono profesjonalnej oprawy.

Profesjonalne transmisje eventów w internecie

Gdy transmisje online ma wyróżnić się wysoką jakością, w takim przypadku ich organizacje warto powierzyć ekspertom. Obecnie transmisje eventów realizowane są przez wiele firm, które oferują swoim klientom pełną obsługę.

W tym przypadku transmisje wydarzeń online również prowadzone są za pośrednictwem serwisów jak Facebook czy YouTube, a także innych na życzenie klienta, na przykład Livestream. Stream może być też udostępniony na wskazanej stronie internetowej.

Firma prowadząca transmisje wydarzeń online oferuje:

  • nagrywanie wydarzenia systemami wielokamerowymi
  • systemy audio i oświetlenie na event
  • wysoką jakość przekazu
  • oprawę graficzną streamu, na przykład logo, tablice
  • wyświetlanie reklam podczas transmisji
  • realizację powtórek na wydarzenia sportowe
  • dostęp do materiału za opłatą w systemie PPV – Pay Per View
  • postprodukcję nagranego materiału

Co ważne, realizacja transmisji na żywo może odbywać się również z miejsca, w którym nie ma łącza internetowego lub jest ono niestabilne, słabe.

Previous Post
Next Post

Comments

krmp

Przy organizacji takich wydarzeń należy też zadbać o wszelkie formalności prawne tj. zgoda na publikację wizerunku prelegentów, czy wysyłka maili do publiczności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *