Jak sprawdzić szybkość internetu online? 3 proste kroki!

Szybkość internetu warunkowana jest wieloma czynnikami. Aby ją sprawdzić, najlepiej skorzystać z dedykowanych do tego celu serwisów, z którymi można błyskawicznie dowiedzieć się o przepustowości łącza. Zobacz, w jaki sposób można zrobić to w 3 prostych krokach!

1. Zresetuj swój komputer oraz modem, router

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że przed przeprowadzeniem pomiaru prędkości internetu, zaleca się zresetowanie swojego komputera, modemu, routera. Można wtedy uzyskać bardziej precyzyjny pomiar.

Dodatkowo można też wyczyścić pamięć podręczną w swojej przeglądarce internetowej, co także pozwoli na poprawę precyzji wyniku.

2. Wybierz serwis do wykonania speed testu

Bardzo ważny jest dobry program do pomiaru prędkości internetu. Obecnie najczęściej w tym celu korzysta się ze specjalnych serwisów internetowych, które nie wymagają pobierania i instalowania. Dzięki temu można natychmiast rozpocząć pomiary.

Serwis do wykonania speed testu, czyli pomiaru szybkości internetu powinien bazować na technologii HTML5 oraz powinien prezentować szeroką gamę informacji, w tym:

  • prędkość ściągania, pobierania (download),
  • prędkość wysyłania (upload),
  • jitter i ping,
  • ISP – dane dostawcy internetu.

Te wymagania spełnia strona do sprawdzania szybkości internetu testujpredkosc.pl, z którą można łatwo i dokładnie przetestować swój internet.

3. Wykonaj test prędkości internetu

Ostatnim krokiem jest przeprowadzenie samego testu prędkości internetu. Należy nacisnąć na przycisk na stronie, aby go rozpocząć. Po kilkudziesięciu sekundach można odczytać wyniki.

Należy pamiętać o tym, aby w trakcie wykonywania testu nie korzystać z internetu do niczego innego, na przykład nie pobierać plików lub oglądać filmów, ponieważ zaburzy to wyniki pomiaru.

Na podstawie wyników można ocenić, jaka szybkość internetu jest dobra, czy jest ona zbyt niska, co może stanowić również podstawę do wybrania lepszej oferty lub też do rozpoczęcia procedury reklamacyjnej, gdy parametry odbiegają od tych w umowie.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *