Biuro nieruchomości – jak działa i komu może pomóc?

Biura nieruchomości, określane także jako agencje pośrednictwa nieruchomości, oferują swoim klientom przekrojową obsługę w ramach transakcji sprzedaży, kupna i wynajmu. Jak działają pośrednicy i kiedy warto zdecydować się na ich pomoc?

Jakie usługi oferują biura nieruchomości?

W biurach nieruchomości klienci mogą skorzystać z pełnej obsługi związanej z transakcjami nieruchomości, głównie na rynku wtórnym, ale także pierwotnym we współpracy z firmami deweloperskimi.

Doświadczeni agenci posiadają szeroką wiedzę o tym, jak przeprowadzić kupno, wynajem oraz sprzedaż mieszkania krok po kroku i transakcji innych nieruchomości mieszkalnych i użytkowych. Mogą wtedy wyręczyć klienta we wszystkich czynnościach związanych z transakcją i zadbać o jej pełne bezpieczeństwo.

Osobom sprzedającym i wynajmującym nieruchomości biura oferują pomoc w znalezieniu kupującego – wystawienie ogłoszenia, obsługę klientów, sporządzenie umowy. Z kolei osobom zamierzającym kupić lub nająć nieruchomość biura pomagają w wyszukaniu oferty, sprawdzają jej bezpieczeństwo i umawiają z klientem na sygnowanie umowy.

Obsługa biura nieruchomości – korzyści

Skorzystanie z oferty biura nieruchomości Say-Home Katowice związane jest z wieloma zaletami:
– Łatwiejsze sprzedanie, zakupienie lub wynajęcie nieruchomości,
– Oszczędność czasu na transakcji,
– Większe bezpieczeństwo,
– Pomoc w formalnościach dotyczących transakcji,
– Szybsze zamknięcie transakcji kupna, sprzedaży lub najmu.

Kiedy warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości?

Z usług biura nieruchomości można skorzystać z wielu sytuacjach, gdy celem jest przeprowadzenie transakcji jeszcze łatwiej, wygodniej, szybciej i bezpieczniej.

Klienci wybierający kupno mieszkania przez biuro nieruchomości krok po kroku mogą wtedy znaleźć dla siebie idealne lokum odpowiadające ich potrzebom i szybko się do niego przeprowadzić. Z kolei sprzedający nie muszą zajmować się sprawami dotyczącymi promowania oferty, by dotarła ona do jak najszerszego grona potencjalnych klientów. Podobnie jest z osobami, które chcą skorzystać wynajmu lub najmu nieruchomości.

Za obsługę biura nieruchomości należy zapłacić cenę wynoszącą najczęściej kilka procent wartości transakcji. Koszty mogą być niższe, gdy klient decyduje się na skorzystanie z usług wybranego przez siebie biura na wyłączność, czyli nie podpisuje umów z innymi pośrednikami nieruchomości.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *