Jak sprzedać mieszkanie? Samodzielna sprzedaż, biuro nieruchomości, skup

Jesteś właścicielem mieszkania i chcesz je sprzedać? Sprawdź, jaka forma sprzedaży będzie dla Ciebie najlepsza! Porównujemy ze sobą 3 metody transakcji nieruchomości – sprzedaż samodzielną, przez pośrednika i w skupie mieszkań.

1. Samodzielna sprzedaż

Wiele osób decyduje się na samodzielną sprzedaż mieszkania. Można uzyskać wtedy najwyższą kwotę, lecz na transakcję trzeba przeznaczyć dość dużo czasu.

Mieszkanie musi być przygotowane na sprzedaż, sfotografowane, należy wstawić ogłoszenia i odpowiadać na telefony klientów. Gdy właściciel nieruchomości ma czas, wtedy jest to najlepsza opcja. Gdy nie, warto zdecydować się na inne formy transakcji.

2. Biuro nieruchomości

Biura nieruchomości mogą kompleksowo zająć się obsługą transakcji. Przygotują lokal do sprzedaży i będą odpowiadać na zapytania klientów i prezentować im nieruchomość. Za swoje usługi pobierają najczęściej opłatę w wysokości około 3% wartości nieruchomości, co odpowiada kilku tysiącom złotych.

Z biurem mieszkanie można sprzedać łatwiej i szybciej, jednak nie gwarantuje ono błyskawicznej transakcji.

3. Skup mieszkań

Trzecia opcja to skup mieszkań za gotówkę, w którym nieruchomość można sprzedać praktycznie od ręki. W skupie można sprzedać też mieszkania problematyczne, na przykład zadłużone, z lokatorem, do remontu.

Skupy natychmiast realizują transakcję, odkupując nieruchomość bezpośrednio od klienta. Gotówkę można otrzymać nawet w ciągu paru dni roboczych.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *