Jak zarejestrować firmę w Gruzji?

Choć mogłoby się wydawać, że rejestracja firmy w kraju postsowieckim nie jest najlepszym pomysłem, Gruzja jest krajem który ma przedsiębiorcom i inwestorom wiele do zaoferowania. Dowiedz się, jak wygląda proces rejestracji firmy w tym kraju i dlaczego warto rozważyć rejestrację spółki w Gruzji!

Postsowiecki kraj dużych możliwości

Gruzja, mimo iż jest krajem postsowieckim, ma wiele do zaoferowania zagranicznym przedsiębiorcom i inwestorom. Jest liderem reform wśród krajów, które były włączone do ZSRR. Technologie ułatwiające proces rejestracji spółki i pozytywny wpływ amerykańskiego kapitału na gospodarkę sprawiają, że sama Gruzja rozwija się w imponującym tempie.

Pod względem kultury prowadzenia interesów Gruzja nie różni się znacząco od Polski, co dla doświadczonych przedsiębiorców także jest zaletą. NIe muszą się bowiem obawiać, że obce dla nich normy kulturowe utrudnią, a może nawet i uniemożliwią, wchodzenie w relacje biznesowe z innymi przedsiębiorcami.

Ułatwiony proces rejestracji dla zagranicznych inwestorów

Firma w Gruzji może być założona bez konieczności długiego pobytu na jej terenie. Wystarczy, że inwestor skorzysta z możliwości tzw. Free Zone, czyli strefy wolnego biznesu. Dzięki nim jest możliwość dopełnienia wszelkich formalności związanych z rejestracją spółki w jeden dzień roboczy. Wynika to przede wszystkim z maksymalnie uproszczonego procesu rejestracji, stworzonego właśnie z myślą o przedsiębiorcach z zagranicy. Inną opcją jest przekazanie pełnomocnictwa tzw. agentowi Tbilisi Free Zone, czyli podmiotowi posiadającemu wszelkie uprawnienia do rejestracji przedsiębiorstw w strefie wolnego biznesu. Jednym z takich agentów jest kancelaria prawno-podatkowa Thompsonstein.com.

Zalety prowadzenia firmy w Gruzji

Szybki proces rejestracji to zbyt mało, aby przyciągnąć zagranicznych inwestorów. Z tego powodu przedsiębiorcy mogą liczyć także na zwolnienia z podatku dochodowego, co pozwala na szybszy i skuteczniejszy rozwój biznesu. Środki, które normalnie zostałyby przekazane w celu uregulowania PIT-u, mogą być inwestowane w sprzęt czy szkolenia dla pracowników, a w efekcie przyczynić się do wzrostu przychodów z prowadzonej działalności.

Gruzja nie jest dla większości przedsiębiorców krajem pierwszego wyboru, jeśli chodzi o rejestrację spółki. Nie oznacza to jednak, że rejestracja spółki na jej terenie nie jest opłacalna – jest wręcz przeciwnie! Ułatwienia w zakresie działań rejestracyjnych, strefa wolnego biznesu i ulgi podatkowe są niezaprzeczalnymi zaletami tego kraju, pozwalającymi na rozwinięcie działalności i pomnażanie kapitału firmy.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *