Firma w Finlandii – czy może założyć ją obcokrajowiec?

Finlandia to kraj oferujący różnorodne możliwości dla obcokrajowców. Można szukać tam zatrudnienia, ale również otworzyć własny biznes!

Czy Polak może założyć firmę w Finlandii?

Przepisy obowiązujące w Finlandii wskazują, że własną działalność gospodarczą mogą założyć tam nie tylko obywatele tego kraju, ale również inni obywatele, którzy zamieszkują kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Oznacza to, że firma w Finlandii może być założona również przez Polaka, który chciałby rozpocząć tam swoją działalność gospodarczą. Firma Finlandia będzie wymagała przejścia odpowiedniej procedury ale jest jak najbardziej możliwa i skuteczna.

Jak otworzyć swój biznes w Finlandii?

Otwarcie własnego biznesu będzie wymagało jego rejestracji i dopełnienia innych formalności.

W pierwszej kolejności należy wybrać formę prowadzenia działalności, co wpływa na proces jej otwarcia, zasady prowadzenia oraz płacone podatki w Finlandii. Działalność można prowadzić jako jednoosobową lub też jako spółka, na przykład jawna, akcyjna, z ograniczoną odpowiedzialnością, komandytowa. Można otworzyć też oddział – przedstawicielstwo firmy zagranicznej.

Warto również pamiętać o tym, że działalność w określonych sektorach musi być poprzedzona uzyskaniem koncesji.

Jak wygląda prowadzenie firmy w Finlandii?

Osoby, które decydują się na założenie firmy w Finlandii, muszą pamiętać o obowiązkach, między innymi są to księgowość, odprowadzanie podatków, obowiązki związane z ubezpieczeniami i składkami, składaniem sprawozdań.

Przedsiębiorstwa, które zatrudniają pracowników, również muszą zadbać o to, aby spełniać określone wymogi prawne.

Wsparcie dla osób prowadzących firmy w Finlandii oraz dla tych, które dopiero zamierzają je otworzyć, zapewniają biura podatkowe i księgowe, które świadczą obsługę w języku polskim. Dzięki nim można łatwiej założyć działalność i uzyskać kompleksowe wsparcie w trakcie jej prowadzenia, aby nie zapomnieć o obowiązkach, jakie ciążą na przedsiębiorcy.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *