Zmienia się refundacja NFZ na wyroby chłonne od 2023 roku

Od 1 stycznia 2023 roku nastąpią zmiany w refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) na wyroby chłonne takie jak pieluchomajtki. Wprowadzone zostaną nowe limity finansowania, które będą dotyczyć różnych rodzajów pieluchomajtek i będą uzależnione od ich chłonności. W artykule omówimy szczegóły tych zmian oraz ich wpływ na osoby korzystające z pieluchomajtek.

Nowe limit finansowania wyrobów chłonnych

Jak podaje źródło https://ortomedico.pl/zmiany-w-refundacji-nfz-na-pieluchomajtki-od-1-stycznia-2023r/ od 2023 roku będą istnieć nowe limity finansowania dla produktów chłonnych. Limit 1,70 zł dotyczyć będzie produktów chłonnych o minimalnej chłonności 1000g dla majtek chłonnych oraz 1400g dla pieluchomajtek i pieluch anatomicznych. Natomiast limit 2,30 zł zostanie wprowadzony dla produktów chłonnych o chłonności powyżej 1400g dla majtek chłonnych oraz 2500g dla pieluchomajtek. Minimalna chłonność produktów objętych limitem 1,00 zł została podniesiona do 450g.

Limit 1,00 zł/sztuka dla wkładek urologicznych i podkładów pozostaje bez zmian, ale minimalna chłonność produktu, która uprawnia do refundacji, zostanie podniesiona do 450 gramów. Limit 1,70 zł za sztukę obejmie majtki chłonne o minimalnej chłonności 1000g, pieluchy anatomiczne i pimeluchomajtki o minimalnej chłonności 1400g. Wprowadzony również limit finansowania w wysokości 2,30 zł za sztukę, który obejmie majtki chłonne o minimalnej chłonności 1400 gramów oraz pieluchy o minimalnej chłonności 2500 gramów. Jest to korzystna zmiana dla osób korzystających z produktów o wyższej chłonności, ponieważ pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Gdzie zrealizować zlecenia NFZ na wyroby chłonne?

Zlecenia NFZ na wyroby chłonne można realizować w różnych miejscach, takich jak sklepy medyczne, apteki oraz internetowe sklepy medyczne. Warto zwrócić uwagę na sklepy medyczne, ponieważ oferują one szeroki wybór produktów, dostępne są również porady specjalistów oraz możliwość odbioru osobistego. Jednym z popularnych sklepów medycznych, gdzie można zrealizować zlecenia NFZ na wyroby chłonne, jest sklep medyczny ortomedico.pl. Oferta tego sklepu obejmuje szeroki wybór produktów chłonnych dostosowanych do różnych potrzeb i preferencji klientów. Sklep medyczny ortomedico.pl oferuje również atrakcyjne ceny i szybką dostawę zamówień.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *