Gdzie wziąć leasing na samochód?

Leasing samochodów osobowych cieszy się rosnącą popularnością – zarówno wśród przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Podobnie jak w przypadku kredytu, tak i tutaj wybór przypadkowej oferty może sporo kosztować. Zatem gdzie warto ubiegać się o leasing? Czy lepiej wybrać bank kierowcy, czy zdać się na usługi innej firmy leasingowej?

Chociaż oferty leasingu samochodowego są do siebie dość zbliżone, różnią się pewnymi niuansami. Dlatego niekiedy to właśnie bank kierowcy może zaproponować lepszą propozycję – nie tylko w kwestii kosztów finansowania, ale w zakresie większej elastyczności związanej ze spłatą zobowiązania.

Leasing samochodowy dopasowany do oczekiwań

Nie jest sztuką wybrać dowolny leasing samochodowy. Znaczenie ma zaciągnięcie takiego finansowania, które będzie dopasowane do oczekiwań i sytuacji materialnej.

Wybierając ofertę, zwróć uwagę m.in. na:

  • wysokość wymaganej minimalnej opłaty wstępnej,
  • wysokość miesięcznych rat,
  • okres finansowania,
  • możliwość wymiany auta bez angażowania środków własnych.

Ciekawym rozwiązaniem jest Leasing SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w ofercie Toyota Leasing. Na jego korzyść przemawia wiele argumentów, m.in. możliwość odkupu pojazdu przez dealera – dzięki temu użytkownik będzie mógł wymienić samochód na nowy bez konieczności pokrywania jakichkolwiek opłat na start ze środków własnych.

Warto także zwrócić uwagę na możliwość dopełnienia formalności bezpośrednio w salonie samochodowym. Taka opcja jest dostępna najczęściej w przypadku banków wywodzących się od producenta samochodu. Kierowcy będą mogli dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu – formalności zostają bowiem ograniczone do niezbędnego minimum.

Dopasowany leasing samochodowy nie musi być drogi

Wydaje ci się, że leasing samochodowy dopasowany do indywidualnych preferencji będzie sporo kosztował? Wiele zależy od tego, z jakiej oferty skorzystasz. Bank kierowcy doskonale zna potrzeby i oczekiwania właścicieli pojazdów, dlatego proponuje finansowanie na korzystnych warunkach.

Przykład. Załóżmy, że na leasing chcesz miesięcznie przeznaczyć nie więcej niż 1000 zł. W ramach wspomnianego Leasingu SMARTPLAN możesz stać się użytkownikiem takich pojazdów jak np. Toyota AYGO (od 344 zł netto na miesiąc), Toyota Yaris (od 517 zł netto na miesiąc), Toyota Corolla Hatchback (od 707 zł netto na miesiąc), Toyota C-HR (od 902 zł netto na miesiąc).

Zastanawiasz się, z czego wynikają tak przystępne koszty? W przypadku wspomnianej oferty leasingowej, miesięczna rata wyliczana jest w oparciu o wartość zakupową pojazdu pomniejszoną o wartość opłaty wstępnej i wykupu. W takiej konstrukcji produktu leasingowego możesz pod koniec umowy podjąć decyzję, jak ją zakończysz. W dużej mierze to od leasingobiorcy zależy, jak wysokie będzie miesięczne zobowiązanie.

Jeżeli zależy ci na leasingu samochodowym dostępnym na korzystnych warunkach, sprawdź co ma do zaoferowania bank kierowcy. Być może uzyskasz znacznie lepsze finansowanie w porównaniu do innych firm leasingowych?

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *