Identyfikacja wizualna marki – jak skutecznie kreować wizerunek brandu?

To, w jaki sposób klienci będą postrzegać naszą firmę, jest kwestią o bardzo dużym znaczeniu. Warto podchodzić do tego świadomie — tak, by móc kreować wizerunek marki w zamierzony i zaplanowany sposób. O czym warto przy tym pamiętać?

Identyfikacja wizualna — czym jest?

Identyfikacją wizualną można nazwać wszelkie elementy (graficzne, wizualne, typograficzne, muzyczne), które tworzą wizerunek firmy i sprawiają, że jest ona kojarzona w konkretny sposób. Zaliczają się do niej wszystkie rzeczy, które robimy, by wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć uwagę klientów. W zależności od profilu działalności i tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, identyfikacja wizualna może wyglądać bardzo różnie.

Jakie mogą być elementy identyfikacji wizualnej?

W skład identyfikacji wizualnej wliczają się elementy takie jak:

  • Nazwa firmy/działalności — podstawowy, najważniejszy element.
  • Logotyp — czyli to, co kojarzy nam się jako pierwsze, gdy myślimy o danym przedsiębiorstwie.
  • Wizytówki, plakaty, opakowania, materiały promocyjne, katalogi — drobiazgi, które promują naszą firmę bardziej, niż mogłoby się nam wydawać.
  • Strona internetowa — często jest to miejsce, gdzie klienci poznają nas po raz pierwszy.
  • Reklamy —to właśnie one kreują skojarzenia powiązane z danym przedsiębiorstwem.

Czym cechuje się dobra identyfikacja wizualna?

Dobra identyfikacja wizualna to taka, która doskonale współgra z wizją firmy, budzi pozytywne i adekwatne skojarzenia, a przy tym jest spójna, przemyślana i nienachalna. Przy jej projektowaniu warto korzystać z pomocy specjalistów — przeglądając ich portfolia, możemy od razu przekonać się, czy dany styl nam odpowiada.

Ważna jest oryginalność — nie chcemy, by nasza marka myliła się z jakąkolwiek inną! Unikalne hasła, kolory i projekty zapadają w pamięć i zwiększają zainteresowanie.

Dobrze zaprojektowana identyfikacja wizualna przyciąga uwagę i zachęca klientów do skorzystania z naszych usług. Przekłada się to na wzrosty zysków i większe znaczenie firmy na rynku. Jeśli chcesz zlecić produkcję wizytówek, katalogów lub innych produktów — zajrzyj na https://chroma.pl/pl.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *