9 metod, jak zarabiać na swojej muzyce w internecie!

Jesteś muzykiem i chcesz zarabiać na swojej muzyce? Teraz masz do dyspozycji szeroką gamę metod, które pozwalają na uzyskanie atrakcyjnego zarobku. Co wybrać? Zobacz sposoby, które dostępne są online i zapewniają wysokie zyski!

Jak sprzedawać swoją muzykę?

Czasy, gdy sprzedaż muzyki była możliwa tylko przez wydawnictwa muzyczne lub granie jej na koncertach, już minęły. Teraz twórcy mogą korzystać również z innych metod, które pozwalają im na zarobek.

Warto przede wszystkim skoncentrować się na metodach online, ponieważ są one dostępne dla każdego i dają duże możliwości nawet początkującym muzykom. Jak zarabiać na muzyce w internecie?

Zarabianie na muzyce w internecie

1. Sprzedaż muzyki w serwisach streamingowych – wystarczy załadować je do serwisu i ustalić opłatę, najlepiej na niskim poziomie, by nie zniechęcała do zakupu.
2. Sprzedaż sampli i bitów – to propozycja dla muzyków, która również pozwala na atrakcyjny zarobek. Sample, bity można sprzedawać w wielu serwisach online.
3. Czerpanie zysków z tantiem – co to są tantiemy? Są to opłaty, które pobierane są za odtwarzanie muzyki i przekazywane twórcy. By je otrzymywać, należy zarejestrować się w ZAiKS.
4. Sprzedaż licencji – pozwala na czerpanie zysków podobnie jak w przypadku tantiem, ale bez konieczności rejestrowania się w ZAiKS i opłat dla tej instytucji.
5. Granie koncertów w internecie – można zarabiać na płatnym dostępie na koncert na żywo lub na dobrowolnych wpłatach od widzów, na przykład za zagranie określonego utworu.
6. Zarabianie na crowdfundingu – dzięki niemu można sprzedawać swoje usługi, ale również uzyskiwać regularne wpłaty od wspierających.
7. Sprzedaż muzyki na zamówienie – można przygotowywać ją na zlecenie klienta, na przykład na potrzeby reklam. Warto ogłaszać się wtedy w różnych serwisach, aby łatwiej dotrzeć do potencjalnych klientów.
8. Sprzedaż gadżetów – mogą być to koszulki, breloki czy inne produkty z logo, słowami z utworów, okładką płyty.
9. Tworzenie poradników, kursów – można publikować je w internecie i sprzedawać za opłatą.

Wobec tego sprzedaż muzyki w internecie możliwa jest na wiele sposobów. Warto więc wziąć je pod uwagę, by zarabiać jeszcze więcej na swoim talencie. Teraz zyski możesz czerpać bez wychodzenia z domu!

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *