Czy warto wyjechać do Danii? Praca, zarobki, podatki

Dania to kraj malowniczo położony na Półwyspie Skandynawskim. Według statystyk mieszka tam obecnie ponad 30 tys. Polaków. Czy warto wyjechać do pracy do Danii?

Praca w Danii – dla kogo?

W Danii można znaleźć zatrudnienie na wielu stanowiskach – także jako osoba bez szczególnych kwalifikacji oraz bez znajomości języków obcych. Jaką pracę w Danii można dostać bez problemu?

Praca w Szwecji – poszukiwani pracownicy:
– Spawacz,
– Budowlaniec,
– Operator maszyn CNC,
– Elektryk,
– Hydraulik,
– Osoba sprzątająca,
– Pracownik produkcji,
– Mechanik samochodowy,
– Pracownik na farmie.

Znajomość języka duńskiego nie jest wymagana między innymi podczas pracy na produkcji, w trakcie zbiorów, przy sprzątaniu.

Ile możesz zarobić w Danii?

Zarobki w Danii uzależnione są od wielu czynników, w tym od wybranego stanowiska i miejsca pracy. Czy warto wyjechać do Danii, by dorobić?

Stawka godzinowa dla pracowników niewykwalifikowanych zaczyna się od 80 DKK – duńskich koron brutto, co odpowiada około 50 zł. Pracownicy wykwalifikowani mogą liczyć na stawki na średnim poziomie od 160 do 220 DKK, czyli od około 100 do 130 zł.

Średnie zarobki w Danii plasują się na poziomie od około 20 tys. do 30 tys. DKK brutto na miesiąc. W przeliczeniu jest to kwota od około 12 tys. do 18 tys. złotych.

Pracownicy tymczasowi, którzy wyjeżdżają do Danii na 1-2 miesiące, mogą także przywieźć ze sobą sporą sumę.

Dania – podatki i rozliczenia

Podatki w Danii są dość wysokie, niemniej jednak mieszkańcy kraju mogą liczyć na sprawnie działającą infrastrukturę i opiekę społeczną.

Pracownicy muszą pamiętać o rocznych rozliczeniach w Danii. Podatki muszą też rozliczać osoby pracujące sezonowo.

Łatwe podatki i przedsiębiorstwo w Danii – jeżeli potrzebujesz pomocy w prowadzeniu rozliczeń w Danii, skorzystaj z pomocy polskojęzycznych biur księgowych.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *