Czy warto korzystać z programu do fakturowania?

Prowadzenie firmy wiąże się z obowiązkiem wystawiania faktur lub rachunków dla klientów. Faktura VAT, rachunek lub paragon stanowią dowód wykonania usługi lub sprzedaży towarów i umożliwiają prawidłowe zaksięgowanie zysków przedsiębiorstwa. W przypadku faktur VAT pojawia się sporo wątpliwości dotyczących sposobu ich wystawiania. Szybko zmieniające się, skomplikowane przepisy podatkowe sprawiają, że przedsiębiorcy często nie mają pewności, jak wygląda prawidłowo wystawiona faktura VAT. Z pomocą przychodzi im program do fakturowania.

1. Faktury wzory – co się z nich znajduje?

2. Program do fakturowania dla małych firm

3. Proste wypełnianie faktur z poszczególnymi stawkami podatku

4. Jak wdrożyć program do wystawiania faktur w firmie?

Wzór faktury VAT ułatwia przygotowanie własnego dokumentu sprzedaży. Dzięki niemu przedsiębiorca szybko uzupełni wszystkie niezbędne dane, by wystawiony dokument mógł trafić do obrotu gospodarczego. Wzory faktur przydają się zarówno do prostszej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, jak i do sprzedaży towarów do Wielkiej Brytanii lub innych krajów poza granicami Unii Europejskiej. Jeśli wystawienie faktury sprawia Ci trudności, sprawdź, jak pomoże Ci program do fakturowania dla małych firm.

Faktury wzory – co się z nich znajduje?

Wzór faktury zawiera najważniejsze dane, bez których wystawiony dokument jest nieważny. We wzorze znajduje się miejsce na dane kontrahenta z uwzględnieniem numeru NIP dla firm i współpracy B2B. Obowiązek wystawiania faktur i rachunków za usługi lub sprzedane towary istnieje również w przypadku kupujących jako osoby prywatne, dlatego podawanie numeru NIP na fakturze jest nieobowiązkowe. Dodatkowo wzory faktur zawierają miejsce na sumę wartości sprzedaży netto i brutto, stawkę podatku VAT i jego wysokość kwotową.

Więcej dowiesz się na https://www.rafsoft.net/program-do-faktur-start/

Wśród wzorów faktur znajdzie się fakturę zaliczkową i pro formę, które są potrzebne przedsiębiorcom w przypadku rozliczania długoterminowych projektów lub sprzedaży towarów wymagających przygotowania surowców i wykonania np. lustra na miarę. Faktury tego typu zabezpieczają płatność za transakcję i chronią wykonawcę przed nieuczciwością kontrahentów. Faktura zaliczkowa i pro forma ograniczają ryzyko, że po wykonaniu usługi lub sprzedaży towarów przedsiębiorca zostanie bez jakiejkolwiek zapłaty.

Program do fakturowania dla małych firm

Faktury wzory przydają się w szczególności w przypadku małych firm, które osiągają zbyt niskie dochody, by zatrudnić duże i kosztowne biuro księgowe. Samodzielnie wystawianie faktur od zera jest natomiast ryzykowne. Bez odpowiedniego wzoru łatwo pomylić się, obliczając kwotę podatku lub błędnie określić zakres wykonanych usług. Takie pomyłki mogą wiązać się z konsekwencjami finansowymi, dlatego powinno się ich unikać i korzystać z prawidłowych wzorów faktur w programie do fakturowania.

W małych firmach program do fakturowania sprawdza się zarówno w przypadku wystawiania kilku faktur w miesiącu, jak i w sytuacji, gdy wystawia się ich kilkadziesiąt, lecz na niewielkie kwoty. Dzięki temu mikroprzedsiębiorstwa oszczędzają na wydatkach związanych z księgowością i zwiększają swoją konkurencyjność na rynku.

Proste wypełnianie faktur z poszczególnymi stawkami podatku

Wypełnienie faktury VAT w programie do fakturowania jest możliwe bez względu na to, jaką stawkę sprzedaży stosuje się w danym przypadku. Może to być zarówno stawka 0% i 5%, jak i 8% lub 23%. W przypadku błędów w oznaczeniu stawki, wystarczy szybko przygotować korektę faktury. Umieszcza się w niej kwotę należności ogółem, sumy wartości sprzedaży netto wraz ze wskazaniem nowej, poprawnej stawki VAT. Dzięki temu nawet ewentualne pomyłki są niewielkim problemem dla przedsiębiorcy.

Sprawdź, jak działają programy – faktura VAT będzie gotowa w kilka minut.

Przedsiębiorca, który korzysta z programu do wystawiania faktur VAT, nie musi samodzielnie obliczać wysokości podatku. Wystarczy, że poda sumę sprzedaży netto i stawkę podatku, a program sam obliczy, ile wynosi wysokość podatku i kwota sprzedaży brutto. Wystawienie faktury przebiega dzięki temu sprawnie, szybko i bez pomyłek w kwotach podawanych na fakturze.

Jak wdrożyć program do wystawiania faktur w firmie?

Program do fakturowania dla firmy wdraża się szybko i bez ponoszenia wysokich kosztów. Już za nieco ponad 100 złotych rocznie można uzyskać dostęp do programu, który ułatwia wystawianie dokumentów sprzedaży zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi. Stawki podatku VAT w programie i dane zawarte w szablonach są aktualizowane, dlatego przedsiębiorca może co roku zyskać dostęp do nowej wersji niezbędnego programu.

Program do wystawiania faktur jest uzupełniony o moduł do tworzenia JPK VAT, raportów sprzedaży, listy kontrahentów i innych dokumentów potrzebnych w przedsiębiorstwie. W wersji rozszerzonej programu dodatkowo można korzystać z funkcji magazynu, kilometrówki, CRM, magazynu i innych, przydatnych w przedsiębiorstwach handlowych i usługowych z wielu branż.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *