Rodzaje magazynów do wynajęcia – pojęcia, które warto znać!

Chcesz zdecydować się na wynajęcie magazynu? Na rynku do dyspozycji jest szeroka gama powierzchni magazynowych. Sprawdź główne rodzaje magazynów do wynajęcia i dobierz najlepszą ofertę dla siebie!

Jaki magazyn wybrać na wynajem?

Wynajem magazynu jest często najkorzystniejszą opcją, biorąc pod uwagę koszty oraz obsługę, z jakiej można w nim skorzystać. Dopasowane do potrzeb klienta magazyny logistyczne mogą wtedy nie tylko ograniczyć wydatki związane z prowadzeniem działalności, ale także usprawnić ją poprzez dostęp do różnych usług.

Jakie magazyny do wynajęcia są obecnie dostępne na rynku? Poznaj najważniejsze pojęcia, które będą pomocne przy wyborze odpowiedniej oferty!

Magazyny logistyczne – przegląd

Magazyn A-klasowy
Pod pojęciem magazynu A-klasowego albo magazynu klasy A znajduje się nowoczesny obiekt z wysokiej jakości wyposażeniem. Musi mieć on co najmniej 10 metrów wysokości, posadzkę o nośności minimalnej 5 ton na metr kwadratowy, zabezpieczenia PPOŻ, ogrodzenie oraz ochronę.

Magazyn produkcyjny albo przemysłowy
Jest to typ magazynu przeznaczony do przechowywania w nim surowców, półproduktów albo gotowych wyrobów, zwykle położony w pobliżu fabryki, aby ułatwiać jej zaopatrzenie.

Magazyn celny
W tego rodzaju magazynie przechowuje się towary importowane z zagranicy aż do czasu ich zwolnienia przez celników.

Magazyn miejski
Ten magazyn jest usytuowany na terenie miasta, co pozwala na łatwy i szybki dostęp do znajdujących się w nim ładunków.

Magazyn e-commerce
Tego typu magazyny do wynajęcia są przeznaczone specjalnie dla sklepów internetowych. Nie tylko służą do przechowywania towarów, ale również zapewniają dodatkowe usługi, między innymi jak dekonsolidacja kontenerów, kompletacja towarów, przygotowywanie ich do wysyłki przez pakowanie oraz ich nadawanie.

Magazyn przeładunkowy
Takie magazyny logistyczne stosowane są specjalnie po to, aby przeładowywać towary pomiędzy różnymi środkami transportu. Zlokalizowane są one głównie w portach, przy stacjach kolejowych, a także przy węzłach drogowych, dzięki czemu pozwalają również na łatwą dystrybucję towarów.

Magazyn kontenerowy
Rodzaj magazynu specjalizującego się w odbieraniu, przechowywaniu oraz dostarczaniu towarów znajdujących się w kontenerach.

Magazyn ADR
Dopasowany do przechowywania towarów niebezpiecznych określanych jako ADR.

Warto też podkreślić, że magazyny logistyczne często pełnią różne z powyższych funkcji jednocześnie.

Previous Post
Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *